Czy single czują się samotnie? Badania portali randkowych

Wielu osobom, które są w stałych związkach, życie singla wydaje idealne, ponieważ ma 100% czasu dla siebie, nie musi się konsultować z nikim oraz może cieszyć się pełną niezależnością. Okazuje się jednak, że współcześni single nie zawsze są zadowoleni z faktu braku tej drugiej połowy i wielu z nich chciałoby zmienić swoje życie prywatne.

Samotność – największy problem singla

Ankieta przeprowadzona wśród singli (źródło: https://www.mydwoje.pl/Badania/O-samopoczuciu-wspolczesnego-singla) bezpośrednio pokazuje, że brak partnera oraz samotność, to czynniki, które najbardziej przeszkadzają singlom. Mimo tego, iż uważają się za szczęśliwych, spełnionych ludzi, chcieliby mieć bliską osobę, z którą mogliby iść przez życie. Warto również zauważyć, iż tylko niewielki odsetek badanych singli czuje się bezwartościowy i nikomu niepotrzebny. Uczucie samotności nie jest obce również osobom, a rodzina i bliscy przyjaciele bardzo często, choć w niewielkim stopniu mogą zrekompensować brak partnera.

15559

Praca i aktywny czas wolny rekompensują samotność

Obecnie coraz więcej czasu spędzamy w pracy, która niejednokrotnie staje się lekarstwem na problemy w życiu prywatnym. Jedynie niespełna 10% badanych narzeka na zbyt duży nawał pracy i brak życia prywatnego.  Czy jest to przyczyna ich samotności? Praca jest istotnym elementem życia zarówno singli, jak i osób w stałych związkach, w związku z tym z pewnością nie jest jedyną przyczyną braku partnera. Wielu singli to właśnie w życiu zawodowym oraz w rozwijaniu własnych pasji realizuje siebie.

Wykorzystaj swój czas na 100%

Nikt nie powiedział, że okres bycia singlem będzie trwał wiecznie. Czasami nawet zdeklarowany singiel, żyjący samotnie przez wiele lat nagle znajduje osobę, z którą pragnie się związać. Czas w którym żyjesz sam, możesz poświęcić na podróże, realizację własnych pasji, naukę czy większe zaangażowanie w pracy. Poświęć go na samorealizację i każdy dzień wykorzystaj tak, abyś później, będąc w związku, nie żałował, że nie zdążyłeś czegoś zrobić. Czasami zmiany i miłość czają się tuż za rogiem!

Przeczytaj również:  Gdzie poznać dziewczynę lub chłopaka? Jak pomóc szczęściu?

Sprawdź nasz aktualny ranking portali randkowych i znajdź swoją drugą połówkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.