Szukaj

Jak się odkochać w 1 dzień? 3 skuteczne sposoby

Nieszczęśliwy człowiek nie myśli racjonalnie i nie potrafi cieszyć się z życia. Dzieje się tak m.in. wtedy, gdy ktoś złamie nam serce lub darzymy uczuciem kogoś, z kim nie mamy szans na związek. Przepełniają nas negatywne emocje. Im dłużej trwamy w takim stanie, tym gorzej dla nas. Co zatem zrobić, aby się odkochać?

Podejmij decyzję

Pierwszym krokiem do odkochania się jest podjęcie odpowiedniej decyzji. Należy postanowić sobie, że koniec z tym. Łatwiej nam będzie, jeśli zracjonalizujemy sytuację – dzięki temu szybciej poczujemy pod stopami twardy grunt. Powinniśmy sobie uświadomić, że ten związek jest pozbawiony jakichkolwiek szans, zaś wybranka czy wybranek naszego serca wcale nie jest chodzącym ideałem. W miarę możliwości postarajmy się ocenić to wszystko jak najchłodniejszym okiem. Na świecie żyje kilka miliardów ludzi – wśród nich na pewno jest osoba, która odwzajemni nasze uczucia.

Wygrzeb się z dołka

Kiedy zaakceptujemy sytuację, w której się znaleźliśmy, prościej nam będzie wygrzebać się z dołka. Przechodząc do porządku nad istniejącym stanem rzeczy, osłabiamy moc negatywnych emocji. Nie musimy od razu wykonywać wielkiego skoku – równie dobrze sprawdzi się metoda małych kroków. Na tym etapie przyjaciółką okazuje się rutyna. Starajmy się wykonywać codzienne czynności z prawdziwym zaangażowaniem, powoli wracajmy do normalności i rozglądajmy się za nowymi wyzwaniami – niekoniecznie związanymi ze sferą uczuć.

Co z oczu, to i z serca

Znasz powiedzenie „co z oczu, to i z serca”? Sporo jest w nim racji, dlatego pozbądź się wszelakich pamiątek związanych z osobą, w której niefortunnie ulokowałaś czy ulokowałeś swoje uczucia. Wyrzuć przedmioty przywołujące wspomnienia. Przestań też wypytywać znajomych o tę osobę i nie snuj fantazji typu „co by było gdyby”. Daruj sobie także kombinowanie jak tu niby przypadkowo się spotkać. Mówiąc innymi słowy – nie pogrążaj się.

Przeczytaj również:  Jak odzyskać dziewczynę lub chłopaka?

Zajmij się sobą

Skieruj uwagę na siebie. Od dawna marzysz o tym, by skoczyć ze spadochronu? Albo zapisać się na kurs gotowania? A może stos książek czeka na przeczytanie? Po prostu się tym zajmij. Zagospodaruj sobie wolny czas. Wróć do starych pasji bądź znajdź nowe hobby. Ma to wiele plusów. Przestaniesz się zamartwiać. Poza tym przekonasz się, jak wiele potrafisz i jak wartościowym człowiekiem jesteś. Gdy doceniamy siebie i znamy swoje mocne strony, efektywniej radzimy sobie z przeszkodami, jakie los stawia na naszej drodze.

Nic na siłę

Dobrym pomysłem może być zarejestrowanie się na portalach randkowych i poznanie wartościowych osób, przyjaciół i wyjście do ludzi. Sprawdź ranking portali randkowych.

 

Udostępnij:

 1. Gdyby to wszystko było takie proste… Moja mama zawsze mi powtarzała gdy byłam nastolatką, że najlepszym lekarstwem na zranioną miłość jest UWAGA nowa miłość 🙂

  1. Łatwo się mówi…Jak ktoś został zraniony, to raczej nie jest mu w głowie szukanie nowego partnera od razu po rozstaniu…

 2. Wszystko się dzieje po coś. Coś się kończy, coś zaczyna. Pomimo tego, że czasem wydaje się nam, że mamy prywatny koniec świata, to tak naprawdę nie jest aż tak źle.
  Kryzys jest zawsze po zerwaniu, to normalne, ale trzeba zacząć żyć normalnie i iść do przodu.

  1. Bingo! Co nas nie zabije, to wzmocni! Nie można się poddawać, tylko trzeba wstać i iść do przodu.

 3. Czas leczy rany. Uważam, że trzeba po prostu przeczekać. Gdy rozstawałam się z chłopakiem kilka lat temu myślałam, że świat się skończył, a moje serce wybuchnie z rozpaczy. Teraz się z tego śmieję, ale wtedy nie było mi do śmiechu.
  Kilka miesięcy zajęło mi podniesienie się po straconej miłości, potem poznałam mojego obecnego chłopaka i moje serce wróciło do normy i ma się rewelacyjnie haha 😀

 4. A ja po zerwaniu z toksycznym chłopakiem ( byłam z nim 3 lata ) w końcu odżyłam. Zrozumiałam, że tkwiłam w czyś co nie ma przyszłości. Teraz w końcu mogę zrobić coś dla siebie! Mogę zacząć żyć, tańczyć, śpiewać i spełniać swoje marzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.