Szukaj

Jak zagadać do dziewczyny?

Wpadła Ci w oko fajna dziewczyna, ale odwaga ulotniła się z Ciebie na samą myśl o tym, że mógłbyś do niej podejść i zagadać? Zastanawiasz się co powiedzieć i jak zagadać do dziewczyny? Boisz się, że nie najlepiej wypadniesz w jej oczach, strasznie się skompromitujesz, a ona Cię wyśmieje? Zupełnie niepotrzebnie!

Zadbaj o odpowiednią postawę

Zanim podejdziesz do dziewczyny, która wzbudziła Twoje zainteresowanie i odezwiesz się, zastanów się, co o Tobie mówi Twoja postawa. Zgarbione plecy, głowa schowana w ramionach, unikanie cudzego wzroku – to oznaki, że masz cykora i duże kompleksy. Dziewczyny lubią pewnych siebie facetów – nie mylić z zarozumiałymi i zadzierającymi nosa. Język ciała w komunikacji z drugim człowiekiem odgrywa niemałą rolę – wysyłane przez nas niewerbalne sygnały znacząco wpływają na przebieg konwersacji. Nie demonstruj swojej siły i nie udawaj macho, ale pokaż jej, że po prostu akceptujesz i lubisz siebie. I nie zapomnij o uśmiechu.

Nawiąż do sytuacji

Nie sil się na nadmierną oryginalność, ponieważ to najprostsza droga do kompletnej katastrofy. Po prostu podejdź i rozpocznij rozmowę – najlepiej rzucając jakąś żartobliwą uwagę nawiązującą do sytuacji, w której oboje się znajdujecie. Absolutnie nie polegaj na tekstach typu „bolało, jak spadłaś z nieba?”, gdyż już na starcie przekreślisz swoje szanse.

Poświęć jej swoją uwagę

Jeśli od razu zaczniesz serwować jej historię swojego życia, najprawdopodobniej uzna Cię za narcyza i bardzo szybko odprawi z kwitkiem. Skup uwagę na niej i uważnie słuchaj – kobiety naprawdę to doceniają. A co, gdy da Ci do zrozumienia, żebyś zostawił ją w spokoju? Po prostu to zrób – w żadnym wypadku nie zachowuj się jak namolny natręt. Uśmiechnij się, przeproś i odejdź w swoją stronę. W końcu to nie jedyna dziewczyna na świecie. Niech porażki Cię nie zniechęcają.

Przeczytaj również:  Jak się odkochać w 1 dzień? 3 skuteczne sposoby

Wybadaj grunt

Po przywitaniu się z nią nie zapraszaj jej od razu na kawę. Wybadaj grunt. Czy rozmowa Wam się klei? Czy dostrzegasz u niej zaangażowanie? Zaciekawiłeś ją? Jeżeli tak, to jesteś na dobrej drodze do zdobycia jej numeru telefonu. Nie rób nic na siłę, najzwyczajniej wyluzuj i bądź sobą.

Bądź szczery

Kłamstwo ma krótkie nogi. Opowiadając jej różne niestworzone rzeczy, powinieneś liczyć się z tym, że prędzej czy później prawda wyjdzie na jaw. Kobiety nie przepadają za kłamcami. Mężczyzn, z którymi się umawiają, doceniają m.in. za szczerość i prostolinijność.

Znajdź punkt zaczepienia

Znalezienie punktu zaczepienia, np. wspólnych zainteresowań, pomaga. Stare powiedzenie mówi, że przeciwieństwa się przyciągają – lecz w rzeczywistości wygląda to tak, że najchętniej lgniemy do osób podzielających nasze pasje i poglądy. Wówczas nie ma kłopotu ze znalezieniem tematu konstruktywnej rozmowy.

Udostępnij:

  1. Jak chłopak chcę do mnie zagadać, a widzę, że się boi/ wstydzi, to sama do niego podchodzę i staram się złapać kontakt. Czasem szczęściu trzeba pomóc. Odwaga,to klucz do sukcesu w wielu sferach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.