Szukaj

Jak odzyskać dziewczynę lub chłopaka?

Rozstaliście się, ale nie możesz przestać o niej lub o nim myśleć? Oboje popełniliście sporo błędów, ale pomimo tego czujesz, że jesteście sobie przeznaczeni? Kochasz drugą osobę? Co prawda nie zawsze da się odzyskać byłą / byłego, ale nie zaszkodzi spróbować, jeśli rzeczywiście mocno tego pragniesz.

Zapomnij o niej

To niedorzeczne – tak zapewne pomyślałeś w pierwszej chwili, ale to najlepsza rzecz, jaką możesz na początek zrobić. Potrzebujesz czasu, żeby dojść do siebie po rozstaniu. Wskazane jest, abyś na kilka miesięcy o niej zapomniał. Nie szukaj pretekstu do spotkań czy rozmowy, nie uganiaj się za nią, nie błagaj, by zwróciła na Ciebie uwagę. Nie wydzwaniaj. Po prostu odetnij się. Jeśli wpadniecie przypadkowo na siebie bądź ona puści SMS lub zagai na Facebooku, odpowiadaj prosto, ale i formalnie. Nie zgrywaj przy tym bufona, odpuść sobie fochy. Wysyłasz tym samym komunikat „jest spoko, luz”. Najprawdopodobniej za jakiś czas ona pierwsza wyciągnie rękę i poprosi o rozmowę.

Skup uwagę na sobie

Nie jest łatwo ogarnąć się po rozstaniu, lecz nie możesz siedzieć i w kółko rozpamiętywać tego, co się stało. W niczym Ci to nie pomoże. Naprawdę sądzisz, że Twoja eks zechce wrócić do kogoś, kto nie panuje nad emocjami i siedzi w dołku? Pokaż jej, a przede wszystkim sobie, że jesteś opanowany i mocno stąpasz po ziemi. Nie masz hobby? Więc je sobie znajdź – jest teraz tyle możliwości. Zapisz się na jakiś ciekawy kurs, podciągnij zawodowe kwalifikacje, wybierz się w od dawna przekładaną podróż. Zrób coś wyłącznie dla siebie – dzięki temu nabierzesz dystansu, a i Twoja była z pewnością dostrzeże to, że jesteś człowiekiem z pasją.

Nie stroń od ludzi

Chwile sam na sam ze sobą każdemu są potrzebne, ale nie unikaj ciągle ludzi. Nie musisz od razu stać się duszą towarzystwa, jeżeli wcześniej nią nie byłeś, niemniej nie odrzucaj zaproszeń na imprezy i nie stroń od kontaktów z innymi kobietami. Twoja eks na pewno to zauważy, Tobie zaś przyda się większa pewność siebie. Niewykluczone, że przy okazji poznasz kogoś na tyle interesującego, żeby zaniechać powrotu do byłej.

Przeczytaj również:  Jak się odkochać w 1 dzień? 3 skuteczne sposoby

Zastanów się nad przyczyną Waszego rozstania

Gdy emocje po rozstaniu opadną, a Ty staniesz na nogi i ochłoniesz, zastanów się, dlaczego się rozstaliście. Nic się nie dzieje bez przyczyny. Oceń sytuację najbardziej obiektywnie jak tylko potrafisz i wyciągnij ze swoich przemyśleń konstruktywne wnioski. Odpowiedz sobie na pytanie: jaki błąd popełniłeś? Zapewne są obszary, nad którymi przydałoby się popracować. Nie bój się poprosić o radę kogoś zaufanego. Często nie dostrzegamy pewnych rzeczy, dopóki ktoś nam ich nie wskaże.

 

Udostępnij:

  1. Myślę, że każdy powinien dać sobie czas. Na spokojnie i obiektywnie przemyśleć, czy osoba z którą się zerwało była na pewno tą jedyną i warto znów o nią walczyć.

  2. Jak to co? Zawalczyć! Jeżeli się kogoś mocno i kocha prawdziwą miłością, to trzeba walczyć i starać się naprawić relację. Może jeszcze nic nie jest stracone? 😉

    1. Gorzej jak już jest za późno i nie można już nic wskórać ;/

  3. Lubie ta strone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.