Tinder – Jak działa. Czy warto? Opinie o Tinder

Tinder zyskuje coraz większą popularność podobnie jak aplikacje randkowe. Służy do zawierania nowych znajomości za pomocą smartfona. Drugą bardzo popularną aplikacją, która konkuruje z Tinderem jest Badoo. Badoo powstało jako pierwsze, Tinder natomiast pojawił się 6 lat poźniej. Pomimo podobnego profilu różni się nieco od starszego brata.

Jak działa Tinder?

Aplikacja pokazuje zdjęcia innych użytkowników znajdujących się w pobliżu i stwarza możliwość dokonania szybkiego wyboru za pomocą prostego dotknięcia ekranu telefonu i przesunięcia palcem. Przesunięcie w prawo oznacza nadanie danemu profilowi pozytywnej oceny a przesunięcie w lewo oznacza brak akceptacji i małe zainteresowanie danym użytkownikiem. Jeśli ktoś, kogo lubisz, również jest na „tak”, aplikacja dopasowuje was do siebie. Po wyświetleniu w postaci dopasowania możesz rozpocząć rozmowę na czacie. Dodatkowo możesz użyć jednego „specjalnego oznaczenia” dziennie. W ten sposób użytkownik zobaczy, że już go polubiłeś, przed oceną Twojego zdjęcia.Nawiasem mówiąc, liczba przeciągnięć jest również ograniczona. No chyba że będziesz gotowy wykupić rozszerzony dostęp do Tindera – wówczas masz możliwość dokonywania ocen i przeglądania profili przez cały dzień.

Jak zarejestrować się na Tinder?

Tinder może być świetną rozrywką oraz łatwym sposobem na randki i flirt w sieci. Z drugiej jednak strony, na samym początku użytkowania może też być nieco zniechęcający, jeśli po prostu nie wiesz, co z nim zrobić. Jeśli zastanawiasz się, jak działa Tinder, oto prosta instrukcja krok po kroku:

Krok 1: Utwórz konto.
Wydaje się to oczywiste, ale jest to bardzo ważny pierwszy krok. Aby utworzyć konto Tinder, najpierw pobierz aplikację, otwórz ją i zaloguj się za pomocą Facebooka. Aplikacja sama przeniesie Cię za pomocą Facebooka i la. Jesteś w Tinder! Pamiętaj, aby zezwolić usługom lokalizacyjnym telefonu na łączenie się z Tinder.

Krok 2: Zmodyfikuj swoje konto.
Jest to kolejny ważny krok. Musisz wybrać swoje zdjęcia i napisać parę słów o sobie. Udostępnij tylko informacje, o których świat Tindera może się dowiedzieć. Może być to tylko krótkim, zabawnym zdaniem. Bądź jednak autentyczny. Główną różnicą między Tinderem a  innymi aplikacjami randkowymi jest swobodny klimat. Jeśli chodzi o zdjęcia, będziesz mógł wybrać kilka, które pokazują Ciebie i Twoje życie. Wybierz, co chcesz, ale pamiętaj, że ludzie będą oceniać Cię na podstawie tych zdjęć.

Przeczytaj również:  Portal randkowy C-Date - opinie użytkowników. Randki bez zobowiązań.

Krok 3: Zacznij zabawę
Teraz nadszedł czas, aby „poznać nowych ludzi. Tinder to aplikacja do randek, która spopularyzowała „przesunięcie palca”. Po skonfigurowaniu konta przeglądać profile innych osób. W zależności od płci, którą wybrałeś , spotkasz mężczyzn, kobiety lub mężczyzn i kobiety. Na środku strony zobaczysz fotografię, imię,  wiek oraz odległość  od Ciebie.

Krok 4: Oceniaj i wybieraj!
Jeśli polubiłeś profil kogoś, komu spodobał się również Twój zostaniecie dopasowani. To, co dzieje się potem, zależy od Was. Możesz skontaktować się z tą osobą lub poczekać, aż druga osoba sama się odezwie. Wiadomości w Tinder działają podobnie do komunikatorów w dowolnej aplikacji społecznościowej.

Tinder – czy warto? Tinder opinie użytkowników

Wiele osób może zadać sobie pytanie przed pobraniem aplikacji ze sklepu – Tinder czy warto? Prawdopodobnie to najbardziej znana aplikacja randkowa na świecie, od której wiele osób rozpoczyna swoją przygodę z aplikacjami randkowymi. Niewątpliwym plusem jest szybki i prosty sposób zakładania profilu. Wystarczy połączyć swój profil z Facebookiem, przesłać wybrane zdjęcia i opcjonalne napisać kilka słów o sobie. Za pomocą suwaka możemy określić swoje preferencje dotyczące wieku i odległości potencjalnych partnerek lub partnerów. Wybieramy lub odrzucamy osoby, które wyświetlają się nam na ekranie, przesuwając zdjęcie w lewo lub w prawo.

Tinder czy Badoo? Jaką aplikację wybrać?

Podczas gdy aplikacje do randek są podobne pod wieloma względami, to podstawowy format rejestracji, publikowania profilu i kontaktowania się z członkami nieco się różnią.

Największą popularnością w Polsce cieszy się Badoo, co oznacza, że liczba jego użytkowników również jest pokaźna.  Znacząca jest również łączna liczba godzin spędzona na aplikacjach randkowych. Użytkownicy Badoo spędzają w ciągu miesiąca około 3 razy więcej czasu, niż użytkownicy Tindera.

Przeczytaj opinie o Badoo w tym artykule.

Badoo posiada więcej udogodnień dla użytkowników. W przeciwieństwie do Tindera ma większe opcje prywatności. Można pozostać niewidocznym na kominikatorze. Badoo posiada również ocenę dopasowań. Na tej podstawie algorytmy lepiej dopasowują innych użytkowników na podstawie preferencji. Zobaczymy również, kto odwiedził nasz profil lub czy przesłana przez nas wiadomość została odczytana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.